top of page

Původem židovský rastafarián Bob Marley: život-pozvedávající citáty, které mohou změnit váš život

Bob Marley (1945 - 1981) byl světově známým jamajským reggae hudebníkem a zpěvákem. I když byl rok před svou smrtí pokřtěn etiopskou pravoslavnou církví, tak byl po celý život členem Rastafariánského hnutí, které na Jamajce vzniklo v roce 1930. Jeho otec Norval byl bílým Jamajčanem s židovskými předky ze Sýrie. Rastafariánství je propojeno s Reggae, má křesťansko-židovské základy s vlivem islámu a afrických náboženství. Rastafariáni věří, že původ černochů na Jamajce a okolních karibských ostrovech sahá do Etiopie, Židům bohem zaslíbené země (ne Izrael) a že zbytek světa je Babylon rebelující materialismem proti bohu. Že jsou potomky jednoho ze ztracených židovských kmenů a krále Šalamouna a královny ze Sáby. Že kouření marihuany je prostředkem ke komunikaci s bohem a pomáhá k míru, harmonii, lásce a sjednocení ve světě. Stejně jako většina ostatních nosil Bob Marley dredy, připomínající hřívu judského lva ze znaku dřívější vlajky Etiopie a obdobného znaku Rastafariánství.

Mezi jeho citáty patří:


1) Otevři oči, podívej se do sebe samého. Jsi spokojen s životem, co žiješ?


2) Peníze jsou čísla a čísla jsou nekonečná. Pokud potřebuješ peníze, abys byl šťastný, tak tvoje hledání štěstí nikdy neskončí.


3) Velikost člověka není v tom, kolik bohatství získá, ale v jeho osobní integritě a jeho schopnosti pozitivně ovlivňovat lidi kolem sebe.


4) Neztrať svoji duši výměnou za svět. Moudrost je lepší než stříbro nebo zlato.


5) Pokud existuje něco, co vás může zkorumpovat, tak už zkorumpovaní jste.


6) Za peníze si život nekoupíte.


7) Předsudky jsou řetězy, co vás spoutávají. Máte-li předsudky nepohnete se z místa, budete mít předsudky celé roky. S tím se nikdy nikam nedostanete.


8) Pokud je úžasná, nebude to jednoduché. Pokud je jednoduchá, nebude úžasná. Pokud je toho hodna, nevzdáš to. Pokud to vzdáš, nejsi jí hoden...Pravdou je, že Tě všichni zraní, musíte jen najít ty, kvůli kterým stojí za to trpět.


9) Každý člověk má právo rozhodovat o svém vlastním osudu.


10) Ďábel nade mnou nedostal žádnou moc. Ďábel přišel a já si s ním potřásl rukou. Ďábel hraje svoji roli. Ďábel je také mým dobrým kamarádem…protože jen tehdy, kdy jej nepoznáš, Tě může ovládat.


11) Někteří lidé cítí déšť. Jiní jen zmoknou.


12) Miluj život, který žiješ. Žij život, který miluješ.


13) Osvoboďte se z mentálního otroctví. Nikdo než my sami nemůže osvobodit naši mysl.


14) Den, kdy přestanete závodit, je dnem, kdy jste vyhráli závod.


15) Člověk nikdy neví, jak silný je, dokud být silným není jeho jediná možnost.


16) Život je jednou velkou silnicí s množstvím značek. Takže když jedete ve vyjetých kolejích, nekomplikujte si svoji mysl. Opusťte nenávist, neštěstí a žárlivost. Nepohřbívejte své myšlenky a zaměřte se na realitu. Probuďte se a žijte!


17) Lidé, kteří se snaží, aby byl tento svět horší si volno neberou. Proč bych měl já?


18) Začátky bývají děsivé a konce jsou obvykle smutné, ale pro všechno mezi tím stojí za to žít.


19) Říkáš, že miluješ déšť, ale používáš deštník, když jím procházíš. Říkáš, že miluješ slunce, ale hledáš stinné místo, když svítí. Říkáš, že miluješ vítr, ale když fouká zavíráš okna. To je důvodem, proč dostávám strach, když říkáš, že mě miluješ.


20) Nemusí být nejpopulárnější a nejkrásnější, ale pokud ji miluješ a usmíváš se díky ní, na čem jiném záleží?9 zobrazení0 komentářů

Commentaires


bottom of page