top of page

USA: "Rozbujelá vláda brání Američanům postavit se na nohy"

Republikánská členka kongresu USA (2014-2018) Mia Love v proslovu na konferenci CPAC.Mia Love - republikánská členka kongresu USA (2014-2018)

Zkušenosti mého života mi znovu a znovu ukazují, že příležitost je tam, kde ji hledáme. Ale v těchto dnech může být těžší ji najít, protože tomu něco brání: rozbujelá vláda. 


Naše historie dokazuje, co můžeme dokázat bez rozbujelé vlády. Po více než 200 let nás chápání se poskytovaných příležitostí pozvedávalo z chudoby. Pomáháme sousedům v nouzi, soupeřícím studentům, rodičům nebo přátelům. Na poskytnutí příležitosti, jsme postavili veřejné služby, ať už v ulici, na druhém konci města nebo po celém světě. Sjednotili jsme se, abychom porazili tyranii a zlo. 


Tento týden jsme viděli pana prezidenta, jak představil plány pro stanovení nových předpisů pro finanční poradce. Nevěřím, že více nařízení pomůže lidem ušetřit na důchod, kvůli čemuž jsou tyto nové podmínky kladeny. Na rozdíl od pana prezidenta jsem přesvědčena, že při poskytnutí příležitosti, Američané vždy využijí situace sami o sobě. Žádné vodění za ručičku "státem-chůvou". Žádný mandát k tomu není potřebný. Jsme Američané.


Konzervativní principy a zásady fungují. Viděla jsem je fungovat jako matka, jako starostka a nyní jako členka Kongresu. Bohužel, mnozí ve Washingtonu Američanům nevěří. Washington nevypadá, že nám chce dát tyto možnosti chápat se příležitostí. Měli bychom "Washingtonu věřit", že se o všechno postará - vychová naše děti, bude mít pod kontrolou naši zemi a určí každý aspekt našeho života. Na místo vzhlížení k Washingtonu se musíme podívat dovnitř sebe samých. Je načase, aby Washington začal Američanům důvěřovat. A na oplátku my bychom měli využít možnosti k rozvinutí konzervativních principů a zásad, které vytáhly více lidí z chudoby, umožnily více svobod a pomohly uskutečnit více snů než jakákoli jiná sada principů a zásad v historii světa. 


Představte si například systém zdravotní péče jako službu a měřenou výsledky, ne nadiktovaným systém Washingtonu. Věřím, že si Američané zaslouží systém, kde peníze do něj vkládané a rozhodnutí jsou uskutečňovány mezi pacienty, rodinami a jejich lékaři. Mělo by být americkou výjimečností dosáhnout příležitosti vytvořit systém v kterém inovace, soucit a lidé řídí nejvyšší kvalitní péči. 


Představte si svobodnou matku v pasti chudoby velkých vládních programů určených, aby jí pomohly, ale které ji místo toho brání uchopit nové příležitosti a udržují ji od dokázání, že se může pozvednout příležitostí. Věřím, že se svobodná matka může pozvednout poskytnutou příležitostí. Ve skutečnosti, to většina udělala navzdory, nikoli z důvodu, velkých vládních programů. Důraz každého programu na pomoc chudým a potřebným by měl být zaměřen na to, aby chudoba byla dočasná a ne jen snesitelná.


To není o Washingtonu. Je to o Vás, o mě a o tom, co jsme ochotni udělat. Parafrázovaný slavný citát Winstona Churchilla zní:"Každého člověka potká chvíle, kdy mu obrazně řečeno příležitost zaklepe na rameno, aby vykonal něco mimořádného. Jakou je tragédií, když jej v tu chvíli nalezne neochotného nebo nepřipraveného na to, co by mohlo být jeho nejlepší hodinou". Mojí výzvou v Kongresu je dostat vládu z cesty a důvěřovat Američanům, že dokáží růst a být připraveni na svoji nejlepší hodinu.


Mojí výzvou v konzervativním hnutí je, že budeme skupinou, která prosazuje příležitost našich dětí mít umožněno získat dobré vzdělání bez zadlužení své budoucnosti. Měli bychom dát příležitost tvrdě pracujícím rodinám ušetřit peníze a ponechat lepší, jasnější budoucnost pro své děti. A měli bychom dát příležitost lidem, aby legálně přišli do této země jako moji rodiče, i jen s 10 dolary a mohli začít žít svoji verzi amerického snu.


Neexistují žádné malé role nebo malí hráči v konzervativním hnutí. Měli bychom být připraveni na každou příležitost, na každé zaklepání na rameno, pomáhat, ukazovat, říkat, psát a pevně stát za principy a zásadami, které učinily z Ameriky výjimečné místo.7 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page