top of page

Ron Paul: Proč prostě Obama nenechá Ukrajinu na pokoji?

Aktualizováno: 3. 3. 2022

Prezident Obama minulý týden oznámil, že by byl pro uložení dalších sankcí vůči Rusku, tentokrát zaměřených na sektory finanční, zbrojní a energetické. Evropská unie, stejně jako pokaždé, by se rychle připojila. Tyto sankce nepovedou k tomu co Washington očekává a budou bolet ekonomiky USA a EU, stejně jako Rusko. Tyto sankce jsou podle Obamovy administrativy, trestem za to, co tvrdí, že Rusko hraje roli v pádu letadla Malaysia Airlines a za to, co tvrdí prezident dále, že Rusko pokračuje ve vyzbrojování separatistů na východní Ukrajině. Ani jeden z těchto důvodů nedává moc smysl, protože ani jeden z nich nebyl prokázán.

Obamova administrativa začala obviňovat Rusko ze sestřelení letadla jen několik hodin po havárii, dříve než dokonce vyšetřování začalo. Obamova administrativa tvrdila, že má důkazy o zapojení Ruska, ale odmítla je ukázat. Později Obamova administrativa uspořádala vystoupení "vyššího zpravodajského důstojníka", který médiím řekl, že "neznáme jméno, neznáme hodnost a nejsme si ani dokonce 100% jistí, jeho státní příslušností", toho kdo způsobil pád letadla. Takže Obama poté prohlásil, že ruským proviněním je jeho "podpora" separatistům na východní Ukrajině, která "vytvořila podmínky" pro sestřelení letadla. To je nebezpečným měřítkem pro zavinění, s ohledem na americkou podporu pro separatistické skupiny v Sýrii i jinde. Podobně americká vláda tvrdila, že Rusko poskytuje zbraně, včetně těžkých, rebelům na Ukrajině a střílí přes hranice na ukrajinské území. To může být pravda, ale zase USA odmítají předložit jakékoli důkazy a ruská vláda toto obvinění popírá. Je to opět jako se zbraněmi hromadného ničení v Iráku. Obama tvrdí, že Ukrajinci by si měli tento problém vyřešit sami, a proto by se Rusko nemělo vměšovat. S tímto s prezidentem souhlasím. Okolní země by měly nechat Ukrajinu vyřešit si konflikt samu. Nicméně, i když USA požadují, aby Rusko situaci de-eskalovalo, jsou Spojené státy stále činné v jejím eskalování! V červnu Washington poslal tým vojenských poradců na pomoc Ukrajině v boji proti separatistům ve východní části země. Tyto týmy "poradců", často obsahují speciální síly a obvykle sklouzávají k přímé americké vojenské účasti. V pátek (1.8.2014), prezident Obama požádal kongres o schválení poslat americké vojáky na Ukrajinu cvičit a vybavovat jejich národní gardu. Navzdory tomu, že v březnu prezident slíbil, že žádný američan nevkročí na ukrajinskou půdu. Nasazení má být financováno pomocí 19 milionů dolarů z fondu určeného k boji proti globálnímu terorismu, což signalizuje, že USA se domnívají, že separatisté na Ukrajině jsou "teroristé". Jsou zásahy amerických bezpilotních letounů proti těmto "teroristům" a "přidružených sil", které je podporují, z tak velké dálky?


USA již poskytly ukrajinské armádě 23 milionů dolarů na zabezpečení obrany, 5 milionů dolarů na neprůstřelné vesty, 8 milionů dolarů na pomoc zabezpečit hranice Ukrajiny, několik set tisíc na vojenské potraviny a řadu komunikačních vybavení. Kongres je prezidentem nucen k odeslání smrtící vojenské pomoci a jeho administrativa také údajně zvažuje vyslat v blízké době zpravodajské síly k pomoci zaměřit pozice rebelů. Ale nezapomínejme, že celá tato krize začala v Američany sponzorovaném převratu proti Ukrajinou zvolenému prezidentu již v únoru. USA situaci eskalují, když vyžadují, aby ji Rusko de-eskalovalo. Co kdyby všechny strany de-eskalovaly? I když cíle jsou jasné, sankce mají mizernou pověst. Sankce jsou akty války. Tyto sankce budou mít určitě negativní dopad na americkou ekonomiku, stejně jako na ruskou ekonomiku. Proč je "vítězná" Ukrajina pro Washington tak důležitá? Proč riskovat velkou válku s Ruskem a odepřít lidem na Ukrajině právo na sebeurčení? Nechme Ukrajinu na pokoji!5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Σχόλια


bottom of page