top of page

Pim Fortuyn: To čeho jsme nyní svědky je střet civilizací - na úrovni států i uvnitř jich samotných

Wilhelmus Simon Petrus Fortuijn, známý jako Pim Fortuyn (1948-2002) byl holandským spisovatelem, učitelem a politikem, který prosazoval pravicovou politiku laissez faire, deregulace a malého státu, euroskepticismus, antiklerikalismus, republikánství (Nizozemsko je monarchií), přímou demokracii, obhajoval práva žen a homosexuálů (sám byl gay), absolutní svobodu projevu a silně kritizoval multikulturalismus a Islám. V květnu 2002 byl předsedou strany "Pim Fortuyn list" a během předvolední kampaně do holandské sněmovny zabit aktivistou za práva zvířat. Jeho strana poté dosáhla druhého místa v počtu hlasů s 17%. Tato vražda otřásla celým Nizozemím a dokonce byl v roce 2004 zvolen Největším Nizozemcem v historii.


Mezi jeho citáty patří:


1) Islámská víra je největší hrozbou pro mír ve světě.


2) Chci žít společně s muslimy, ale na tango musí být dva.


3) Muslimové mají velmi špatný přístup k homosexualitě, kdy jsou velmi netolerantní a k ženám, které jsou pro ně občany druhé kategorie. To, čeho jsme nyní svědky, je střet civilizací, a to nejen na úrovni států, ale také uvnitř jich samotných.


4) Pokusíte-li se diskutovat o multikulturalismu ve Velké Británii, jste označen za rasistu. Ale tady zatím stále o tom mluvit můžeme a já říkám, že multikulturní společnost nefunguje. Nesbližujeme se, žijeme odděleně.


5) Nejsem anti-muslimský ani proti-imigrační. Říkám, že máme velké problémy v našich městech. Není moc chytré, aby se tento problém zvětšoval tím, že necháme přijít další miliony přistěhovalců z muslimských venkovských kultur, které se neasimilují.


6) Jsem pro studenou válku s islámem. Pohlížím na islám jako na mimořádnou hrozbu a nepřátelské náboženství.


7) Necítím nenávist k islámu. Považuji jej za zpátečnickou a retardovanou kulturu. Cestoval jsem po světe dost. A tam, kde platí pravidla islámu, je to prostě hrozné. Všechno to pokrytectví. Je to trochu jako s těmi starými reformními protestanty. Reformní lži po celou dobu. A proč je tomu tak? Protože mají normy a hodnoty, které jsou tak vysoko, že není v lidských silách je dodržet. To lze také vidět na muslimské kultuře. No a potom se podívejte na Nizozemí. V jaké zemi může vůdce velkého hnutí jako já otevřeně říkat, že je homosexuál? Jak je to úžasné, že je to možné. To je něco, na co člověk může být hrdý. A já bych rád, aby to tak zůstalo.


8) Nebudu měnit svůj názor, vážení, je za 5 minut dvanáct. Nejen tady v Holandsku. ale po celé Evropě. A to je to co chcete? Stavím se za tuto zem, to, jak byla vybudována v posledních pěti nebo šesti stoletích. Zatraceně, máme tu pátou kolonu, která chce zničit tuto zemi! Nebudu tomu přihlížet a říkám "můžete tady zůstat, ale musíte se přizpůsobit." Musím poslouchat, že "Alláh je velký", že jsem "špinavé prase", že jsem "křesťanský pes". To je to, co říkají, a vy si myslíte, že je to v pořádku. A dosud jsem byl velmi reservovaný. Nikdy jsem já takto nemluvil. Ale vy jste vůči tomu smířliví, což já už nedopustím, aby se znovu opakovalo.

4 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page