top of page

Nikola Tesla: Současnost je jejich. Budoucnost, pro kterou ve skutečnosti já pracuji, je má

Nikola Tesla (1856-1943) byl americký vynálezce a konstruktér srbského původu. Jeho elektrotechnické práce byly základem moderních systémů a prakticky tím zformoval vzhled 20. století. Jeho neuvěřitelnou inteligenci a vědecké schopnosti uznával i Albert Einstein, který jej považoval za chytřejšího než byl on sám.


Mezi jeho citáty patří:

1) Můj mozek je jen přijímačem, ve vesmíru existuje jádro, z něhož získáváme znalosti, sílu i inspiraci. Nepronikl jsem do tajemství tohoto jádra, ale vím, že existuje.


2) Nedělá mi starosti, že mi ukradli nápad. Dělám si starosti, že nemají žádné své vlastní.


3) Pokud chcete nalézt tajemství vesmíru, myslím, že je ukryto v pojmech energie, frekvence a vibrace.


4) Současnost je jejich. Budoucnost, pro kterou ve skutečnosti já pracuji, je má.


5) Co nyní chceme, je bližší kontakt a lepší pochopení mezi jednotlivci i komunitami po celém světě, včetně odstranění egoismu a pýchy, která je vždy náchylná uvrhávat svět do pravěkého barbarství a svárů. Mír může přijít jen jako přirozený důsledek univerzálního osvícení.


6) Nemyslím si, že existuje podobné vzrušení, které se může vyskytnout v lidském srdci, jako je pocit vynálezce, když vidí výtvor svého mozku rozvíjet se k úspěchu. Taková emoce nutí člověka zapomenout na jídlo, na spánek, na přátele, na lásku, prostě na všechno.


7) Toužíme po nových pocitech, ale brzy jsme vůči nim lhostejní. Zázraky včerejška jsou dnes běžnými událostmi.


8) Co jeden člověk nazývá bohem, jiný nazývá fyzikálními zákony.


9) Vědec neusiluje o okamžitý výsledek. Neočekává, že jeho pokročilé myšlenky budou snadno uchopeny. Jeho práce je jako ta zahradníkova - pro budoucnost. Jeho povinností je položit základy pro ty, kteří přijdou a ukázat jim cestu.


10) Ale instinkt je něčím, co překonává znalosti. Máme nepochybně určitá jemnější vlákna, která nám umožňují vnímat pravdu, když logická dedukce nebo jakékoliv jiné úmyslné úsilí mozku je marné.
7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page